Waar iedereen aan het genieten is van zijn of haar welverdiende vakantie of net weer begonnen is met trainen mochten de mannen van Loosduinen zaal 1 en Loosduinen zaal Veteranen afgelopen zaterdag nog één keer de wei in voor het afsluitende 3e helfttoernooi van sportkantine Zuidhaghe.

De naam zegt het al, dit is niet zomaar een toernooi, grote ploegen die hoog eindigden in de competitie wisten zich namelijk niet te plaatsen voor die prestigieuze toernooi. Nee om je te plaatsen voor dit toernooi dien je na de wedstrijden mentaliteit te tonen in de 3e helft. Aangezien de mannen van Loosduinen daar altijd hun mannetje weten te staan mochten de jonge honden van het 1e en de vedettes van de Veteranen voor de 3e keer op rij mee doen aan dit toernooi.

De 1e wedstrijd was ook gelijk de broederstrijd tussen Loosduinen zaal 1 en Loosduinen Veteranen. ’s Middags lieten de veteranen al zien over een behoorlijke verdediging te beschikken dus dit zou een zware klus worden voor ons. En het was ook nog eens hun dag vandaag! ​ ​

?

?

De imponerende verdediging van de Veteranen

Daarnaast hadden wij nog te maken met een andere tegenvaller, Aanvoerder Sjoerd was de dag er voor geblesseerd geraakt aan zijn kruisbanden met Bossaball en kon niet aanwezig zijn. Voor wie niet weet wat Bossaball is; kijk de volgende video en u zult verbaasd zijn dat onze Aanvoerder alleen zijn kniebanden verrekt heeft en geen ergere blessures heeft opgelopen: https://www.youtube.com/watch?v=pm2ZKk8EMyQ “Exciting new sport Bossaball combines football,soccer tricks with volleyball and extreme gymnastics.
Visit http://bossaballsports.com for more information. Bossaball is coming to a beach near you!”

Zoals gezegd beschikte de Veteranen over een zeer goede verdediging en wij kwamen hier dan ook niet doorheen. Zelfs de solo acties van onze ‘Fyra op noppen’ Daniël Spaans en het spandoek voor onze Theespecialist ‘er zijn maar 2 goede thee’s en dat is saté en decolleté’ Marnix van der Meijs mochten niet baten. Ook toen Rolf Berntsen zijn officiële debuut maakte wilde de bal er niet in gaan. Aan onze kant wisten de Veteranen wel een gaatje in de korte hoek te vinden en zo verloren wij weer van onze angstgegner.

Na een biertje na de 1e wedstrijd begon er meer schwung in het elftal te komen, ondanks een snelle achterstand tegen de mannen van SOS (die in hun eerste wedstrijd nog dik verloren van VCS maar nu toch meer lijn in hun spel hadden) begon de Loosduinse diesel eindelijk te draaien. Ondanks de grote kansen die Marc en Marnix nog wisten te missen werd er redelijk gemakkelijk gewonnen met 6-2.

Nadat VCS van de Veteranen wist te winnen, zou een overwinning tegen VCS betekenen dat de winnaar na penalty’s bepaald zou worden. Spaans besloot hier gelijk op te oefenen en na twee missers werd besloten dat hij in ieder geval geen penalty zou nemen. De wedstrijd ging gelijk op en het leek er op dat wij een overwinning uit het vuur zouden slepen. Helaas stond er een soort van Haagse Neuer bij VCS in de goal die de meest onmogelijke ballen uit de goal wist te houden. We weten niet wat hij tussen door gedronken heeft maar dat zal vast geen AA geweest zijn. Bij een 2-2 stand was de keeper uit zijn goal en leek een afstandsschot van Rolf ons de overwinning te bezorgen maar de keeper wist alsnog te redden.

Dit betekende niet dat er geen penalty’s genomen hoefde te worden, want de 2 Loosduinse teams stonden gedeeld 2e. Voor ons moest keeper Patrick zijn goal schoon houden en Rolf, Jos en Marc zouden de penalty’s nemen. Rolf mocht beginnen en miste, mocht zijn lidmaatschap nog ongedaan gemaakt kunnen worden dan horen wij het graag! Na de raak geschoten penalty van de Veteranen was het de beurt aan onze kanonskogel Jos die de bal bijna met keeper en al de goal in de schoot. Nadat Patrick weer niet wist te redden was het de beurt aan Marc die na wat opbeurende woorden van zijn ploeggenoten (“Thierrij mist opzeker!”, “Die bal gaat door het plafond!”, “Hij is een zoon van Riekelt!” etc.) beheerst de bal binnen schoot nadat de keeper op het verkeerde been wat gezet. De Veteranen lieten Paul de laatste nemen die na soortgelijke opbeurende aanmoedigingen de bal in de kruising schoot.

​ ​20150628_002231

Het wapenarsenaal in de 3e helft met ergens een beker van de 3e plaats en op de achtergrond zanger Ben Cramer

Met een 3e plaats ging de 3e helft van start onder muzikale begeleiding van Ben Cramer. Patricia van de kantine had weer voor een uitstekende catering gezorgd en ook de kawwe kletsâhs gingen goed naar binnen. Op het moment dat je in een polonaise loopt met een barkruk op je hoofd dan weet je dat je een goede 3e helft aan het spelen bent.

De strijd om het winnen van de 3e helft ging tussen SOS en Loosduinen zaal 1 maar toen de mannen van SOS meer aan het nippen waren dan drinken wisten de overgebleven Peenbuikers dat deze overwinning in the pocket was. ​ ​

20150628_025059

De mannen die de 3e helft op mentaliteit wisten binnen te slepen

Om een uurtje of 3 werd het 3e helfttoernooi afgesloten en kwam er voor ons een einde aan weer een dramatisch seizoen. Onze Aanvoerder heeft nog wel uitgesproken dat het volgend seizoen echt beter moet gaan en met onze ‘aanwinst’ Rolf hebben wij hier alle vertrouwen in.

Het was weer een briljant seizoen, bedankt mannen!