Loosduinen nam het in een spannende wedstrijd op tegen hoogvlieger Esdo. Een overwinning was noodzakelijk om zich te mengen in de strijd om plek drie. Trainer Lunenburg koos voor Tico Eckhardt in de basis, terwijl Nemo Verstraten op de bank begon.
De wedstrijd ging van start en na slechts zes minuten was het al raak voor Esdo: 0-1. Loosduinen moest direct in de achtervolging. De wedstrijd ging daarna gelijk op, en Loosduinen kreeg enkele kansen. Zo schoot Kris Flinterman van afstand op de paal, waarna Tom Vrieling de rebound eenvoudig binnenschoot: 1-1. Hoewel Loosduinen in delen van de eerste helft de betere ploeg was, creëerde Esdo de grootste kansen. Vlak voor rust kwam Esdo opnieuw op voorsprong, wat een domper betekende voor de thuisploeg: 1-2. Met die stand gingen de spelers aan de thee.
Nog voordat iedereen goed en wel op zijn plek stond na rust, lag de bal alweer in het net. Met een schitterend afstandsschot bracht Esdo de stand op 1-3. De bezoekers bleven gevaarlijk en kregen direct daarna opnieuw een grote kans, maar deze keer ging de bal er niet in. In de 58e minuut wisselde Loosduinen: Jevon Borsten maakte plaats voor Dylan Krens. Hoewel Loosduinen in deze fase weinig te zeggen had, viel plots de aansluitingstreffer. Opnieuw was het Tom Vrieling die scoorde, ditmaal na een goede voorzet van Tico Eckhardt: 2-3. Loosduinen rook bloed en was vastberaden om de gelijkmaker te forceren.
Niet veel later was het opnieuw Vrieling die vanuit een rebound toesloeg en de stand op 3-3 bracht. Beide ploegen gingen daarna vol voor de overwinning. Tijdens een vrije trap ontstond er duw- en trekwerk, waarbij een speler van Esdo rood kreeg. Kort daarna ontving Bart Ruwaard zijn tweede gele kaart, waardoor ook hij moest vertrekken. Beide teams moesten verder met tien man.
Loosduinen voerde vervolgens twee wissels door: hattrickheld Tom Vrieling en de hardwerkende Tyrone Plas verlieten het veld. Nemo Verstraten en Jurre Biemans kwamen erin als slot op de deur. Esdo bleef gevaarlijk, maar alle schoten werden geblokt.
Jurre Biemans wist zelfs spectaculair een schot te keren, maar raakte hierbij ook nog geblesseerd. De scheidsrechter floot voor het einde van de wedstrijd en Loosduinen hield een punt over aan het duel met Esdo.
Volgende week wacht een verre uitwedstrijd. De Peenbuikers gaan op bezoek in Delft bij DHL.
De aftrap is om 14:30 op sportpark DHL.
We hopen iedereen daar weer te zien. Tot dan!
Tekst : Demyan Johler
Foto’s: Marcel Verstraten
Voor meer foto’s klik HIER!


